Zpracování projektu

04.02.2020

Zpracování projektu je ta nejnapínavější část celé mé práce. V hlavě se mi tvoří spousta myšlenek a nápadů, co by měla zahrada všechno obsahovat, jak by měla být rozčleněná a jakou péči bude potřebovat. Přeji si, aby se tam příjemně a bezpečně cítil každý  člen rodiny od dítěte až po pejska a každý si tam našel své oblíbené místo. Měla by být ale také přitažlivá pro návštěvu a lákat k odpočinku a relaxaci. 

Každý kdo si pořídí dům s kusem pozemku, si přeje mít kolem sebe místo, kam se bude těšit. A nemusí to být zrovna holý pozemek. Naopak staré zahrady u domů, které za sebou mají kus času, jsou mnohdy zahradami nejkrásnějšími. V takové zahradě se vyplatí nechat již vzrostlé keře a stromy, někdy stačí jen správný střih a rázem může být ze starého cypřiše, atraktivní keřík.

Abych všechny tyto své myšlenky správně uchopila a uplatnila, je pro mne důležité setkat se s Vámi, a to přímo na zahradě jež si přejete upravit. Rozhovorem s Vámi se dovím, jaké jsou vaše představy, kdo všechno bude zahradu užívat, kde svítí nejvíce sluníčko, nebo kde je naopak stálý stín. řeknete mi jaké barvy se vám líbí, jestli máte rádi jehličnany, nebo nemáte rádi třeba shrabávání listí.